publikované 24.03.2022

Grapa 3:12 SHT Zurich

Góly: Neviem presne

Vylúčenia: Žiadne myslím

Už od prvého vhadzovania bolo cítiť dôležitosť tohto stretnutia. Atmosféra a vzduch na štadióne v Dielsdorfe by sa dala krájať nožom. Bol to veľmi opatrný vstup do zápasu na obidvoch stranach, čakalo sa na súperovu chybu. Čakali sme tak dlho že po 10 min. svietilo na ukazovateľovi skóre 0-0. (H)

Asi po 2 minútach nás super prekvapil a strelil nám z 3 striel 2 góly. Tréner SHT nenechal nič na náhodu a prehovoril svojim zverencom do duše. Jeho slova sa ujali už asi o 2 minuty a vzal si ich k srdcu najskúsenejší hráč na ľade Krotak ktorý nekompromisne skóroval.(Y)

Krotak si pocas celého zápasu robil zo súpera dobrý deň, keď v stojí bez pohybu robil kľučky a sťahovačky a super mu nemohol vziať puk. Ďalej sa k nemu pridal Murko, ktorý sa po 8 mesačnej pause dotkol prvý krát puku a skóroval.:-D Keďže Vaclav sa už na hokej v tejto sezóne vysral(N), tréner musel povolať do mužstva skúseného Humencana Peťa Jurika, ktorý po 3,5 ročnej prestávke strelil superovi hetrik.<:o)

Trénerove slova si zobral k srdcu aj brankár Jožko ktorý po 3 gólov v jeho sieti z prvej tretiny už ani raz neinkasoval. Dokonca sa zapájal do hry, keď na červenej čiare dlhým pasom nasiel rozbehnutého Bečvarova. :^) Menovaný hráč mu pokazil radosť keď namiesto zrýchlenia ako keby brzdil a super ho dobehol a zbavil ho puku. Podkapitan a tréner Remi mal množstvo šancí ale asi 3 krát netrafil puk asi meter pred bránou. (brb)

V obrane sa zaskveli Igi a Matti, ktorí bojovali až do posledného hvizdu rozhodcu, ktorý cely zápas nepoužil píšťalku ani raz. Ďalší hráč ktorý skóroval bol Mirec, žiaľ o tom ani nevedel. Dodi bojoval a korčuľoval po Absolutke ako vietor, no nedarilo sa mu skórovať. Nakoniec sa dočkal na konci stretnutia. (B)

Bol to veľmi ťažký zápas ktorý sme si užili a ešte dlho budeme naňho spomínať. (h5)