Nadherny obrat,alebo ako im ani nove dresy nepomohli...

publikované 06.11.2016 (aktualizované 08.11.2016)

Sushi Kings 7 : 9 SHT Zürich

(4:2;3:2;0:5)

Goly: 0:1 Igor (Bebo, Vaclav); 4:2 Remi (Murko, Michal); 6:3 Sivo; 6:4 Sivo (Vaclav); 7:5 Michal (Palo); 7:6 Igor (Vaclav); 7:7 Sivo; 7:8 Murko (Gabby); 7:9 Michal (Palo)

Vylucenia: 0/1 Gabby na 2 min.

Divaci: 16

Na uvod snad len tolko, zapas ako remen so superom, ktoreho velmi dobre pozname. Aj to nam dodavalo urcitu pohodu a veselo bolo uz pred zapasom pri objednavani pozapasovej pizze.

Sushi Kings vykorculovali v novych dresoch a s dvoma kompletnymi formaciami. Zacalo sa velmi svizne s golovymi sancami na oboch stranach. Skore stretnutia otvoril lisiak veteran Igor, ktory a la Rowenta vymiesal brankara a chladnokrvne zakoncil do prazdnej brany. Vedenie nas dostalo do pohody, ktora sa ale proti superom ako Suhi Kings nevyplaca. Seria styroch po sebe inkasovanych golov obratila stretnutie v nas neprospech. Super bol velmi efektivny v strelbe a dostaval nasu obranu do zufalstva. Na konci prvej tretiny sa nam vdaka Remimu podarilo znizit a do satni sa islo za stavu 4:2.

Cez prestavku sme boli nuteni prehodit zostavu aby sme dokazali odolavat naporu supera. Po dvoch goloch supera hned na zaciatku druhej tretiny bol stav 6:2 a zdalo sa ze ani zmena zostavy nepomoze. No potom sa stalo nieco necakane, otvorila sa obloha, preleteli tatranske orly, zablyskalo sa a SHT zazil nevidane znovuzrodenie. Za upenliveho povzbudzovania Bananyho sme Sivovym golom na 6:3 zacali obrat, ktory sa v nasich koncinach len tak nevidi. Cely tim sa zomkol a zacali sme hrat kolektivne, sustredene a hlavne viac v superovej obrannej tretine. Oku lahodiaci gol Siva po nahravke Vaclava predpovedal velke veci.  Super este raz udrel na konci druhej tretiny no netusil, ze to bude posledny gol v nasej sieti. Na druhu prestavku sme odchadzali za vysledku 7:4.

V tretej tretine sme strielali goly uz len my. Kompletne sme supera rozobrali a vyviedli z hernej pohody. Vysoke a obetave nasadenie zavrsil nadhernym obrannym zakrokom Mario ktory padom zachranoval puk na brankovej ciare a vyrazne tym pomohol muzstvu na ceste za tromi bodmi. Na 7:5 znizoval po Palovej prihravke Michal ktory si z dialky vychutnal brankara. Lisiak Igor hned v zapati udrel opat, ked profitoval z krasnej prihravky Vaclava 7:6. Na 7:7 vyrovnal Sivo, ktory zavrsil hatrick v zapase. Ostavalo nam 10 minut a mali sme psychicky navrch. V tomto nerozhodnom stave sa rozhodol Murko na seba prevziat zodpovednost, dostal sa v nasom obrannom pasme k puku a posilneny Rizlingom a burciakom, z tohorocneho zberu, rozdupal korcule smerom superova brana. Tesne za modrou ciarou pozbieral zvysne sily a Hossovo-Gaborikovou jedovkou nedal brankarovi sancu, 7:8. Druhykrat v zapase sme viedli a do konca ostavalo 5 minut. Super sa snazil o vyrovnanie, no po spolupraci Pala a Michala 2 minuty do konca sme superovi zasadili posledny uder 7:9.

Musim pochvalit cele muzstvo za vynikajuci vykon, podaril sa nam skvely obrat a co je dolezite, rychlo sme zabudli na poslednu prehru. Talizman Banany bol opat obrovskou oporou a dodaval nam silu.